Thomas More reikt allereerste InterieurVormgevingAwards (IVA's) uit

Hoe Mechelse bachelorproeven maatschappelijke relevantie tonen

Bij Thomas More studeren de interieurvormgevers van morgen af: jonge ontwerpers die niet alleen onze omgeving mooier maken, maar ook innovatieve oplossingen bedenken voor actuele maatschappelijke uitdagingen. Tijdens hun opleiding leren ze circulair te werken, altijd inclusief te denken en participatie in hun ontwerpprocessen te integreren om zo tot de meest doordachte en duurzame resultaten te komen.

Veel bachelorproeven laten zien dat studenten deze waarden tegelijk weten te combineren. Hiervoor werden tijdens de proclamatie van de studenten academiejaar 2024-2025 voor het eerst de IVA’s – InterieurVormgevingAwards uitgereikt, met prijzen voor de meest circulaire, de meest inclusieve en de meest participatieve bachelorproef. Tien uitzonderlijke studenten maakten kans op deze erkenning; hun werk toont niet alleen vakmanschap, maar ook maatschappelijke relevantie.

Winnaars 2025

🏆 IVA circularity - Wouter Frankie

“TENTTABLE: Van festivalafval naar circulair design”

Na elk festival blijven er tonnen tenten achter die vaak rechtstreeks op de afvalberg belanden. Wouter zag hierin een kans: hij ontwierp een volledig opvouwbare tafel, met een frame opgebouwd uit de stokken & spankoorden en een tafelblad uit gerecycleerde tentstof. Het resultaat is niet alleen praktisch en draagbaar, maar ook een krachtig symbool van circulair denken. Deze tafel bewijst dat wat ooit afval leek, kan transformeren tot een duurzaam en bruikbaar meubelstuk.

🏆 IVA inclusivity - Lize De Winter

“Een inclusieve thuis, gemaakt van kleine gelukjes.”

Wanneer jongeren niet langer veilig thuis kunnen wonen, biedt Lize’s ontwerp hen een nieuw begin. Een zorgwoning voor 16 kinderen en jongeren laat ruimte om te groeien: samen of alleen, zichtbaar of onzichtbaar, met of zonder begeleiding. Met vele kleine gebaren creëerde ze één grote thuis — herkenbaar, huiselijk en op maat van elk individu.

🏆 IVA participativity - Lennert Busschots

“Van restmateriaal naar lesmateriaal: samen leren, samen maken.”

Lennert vertrok vanuit een kritische blik op zijn houtopleiding: waarom nieuwe, banale ontwerpen maken als restmateriaal zoveel kansen biedt? Hij ontwikkelde circulaire meubelconcepten die aansluiten bij de leerdoelen én testte ze samen met de leerlingen houtbewerking. Zo groeien jonge schrijnwerkers van meet af aan mee in een circulair verhaal, gedragen door participatie en samenwerking.


Meer info over de IVA’s?

Dries Geysen – dries.geysen@thomasmore.be

 

Beeldmateriaal: © Wooty Maurits

 

Delen

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Thomas More News

Hier gebeurt het. Met 42 bacheloropleidingen, 19 graduaten en meer dan 21.000 studenten in Antwerpen, Geel, Lier, Mechelen, Sint-Katelijne-Waver, Turnhout en Vorselaar is Thomas More de grootste hogeschool van Vlaanderen. Een warme, internationale en bruisende community met optimale leerkansen voor elk talent.

Hier creëren we impact. Met meer dan 250 gedreven onderzoekers in 9 expertisecentra staat Thomas More borg voor toonaangevend praktijkgericht onderzoek met directe resultaten.

Wij zijn een strategische partner voor tal van grote en kleine bedrijven, instellingen en organisaties in de brede regio en ver daarbuiten.

Thomas More maakt deel uit van de Associatie KU Leuven.

Neem contact op met

marcom@thomasmore.be

www.thomasmore.be