Wereldvrouwendag vieren? Thomas More doet het met de Redbox

Maandverband vergeten, een onverwachte menstruatie of gewoon niet genoeg geld om menstruatieproducten te kopen. Het overkomt meer studenten dan je denkt. Thomas More doet er iets aan. Vandaag - niet toevallig de dag na Wereldvrouwendag - lanceerde de hogeschool op Campus Turnhout de Redbox: een menstruatiebox die op elke campus te vinden zal zijn.

1 op 8 Vlaamse meisjes tussen 12 en 25 jaar had al eens niet genoeg geld voor tampons en maandverband. Dat blijkt uit onderzoek van Caritas Vlaanderen. Voor 5% betekende dat: thuis blijven. Menstruatie-armoede is dus geen randfenomeen. Het is een drempel die studenten dagelijks raakt. Gelukkig groeit de aandacht voor het thema en zetten alsmaar meer instellingen de stap van bewustzijn naar actie. De Thomas More-hogeschool doet dat met de RedBox. De doos met menstruatieproducten is het resultaat van een opdracht bij studenten Interieurvormgeving van Campus Lucas Faydherbe in Mechelen. Een jury van Stuvo, de facilitaire dienst en de opleiding beoordeelde de prototypes en de Redbox (het ontwerp van Roos en Jitse) werd weerhouden. Gemaakt voor studenten, door studenten dus. Op de lancering waren de andere prototypes ook te zien.

"Geen gedoe, geen schaamte"

Elhasbia Zayou van Studentenvoorzieningen Thomas More legt uit waarom dit initiatief er moest komen:

"Stuvo bestaat om alle studenten te ondersteunen, om drempels weg te werken en het taboe te doorbreken. Ook op vlakken waar ze liever niet over praten. Menstruatie-armoede is daar één van. Met de RedBox zeggen we gewoon: hier is wat je misschien nodig hebt. Geen gedoe, geen schaamte."

Die nuchterheid zit ook in de aanpak: "Zo willen we bijvoorbeeld niet dat een student les mist. Dat klinkt misschien groots, maar de oplossing is eigenlijk heel simpel: een doos met producten, op de juiste plek. Onze RedBox dus."

Turnhout geeft het startschot

Campus Turnhout organiseerde vandaag de officiële lancering, in het kader van Wereldvrouwendag. Naast de onthulling van de RedBox waren er infostanden over menstruatie-armoede. De boxen hangen op alle campussen van Thomas More. Turnhout is de eerste die ze officieel in de kijker zet. Ook Roos en Jitse waren aanwezig, net als een vertegenwoordiger van het stadsbestuur van Turnhout dat het initiatief steunt.


Praktisch

Datum: 9 maart 2026

Tijd: 11u30 – 13u30

Locatie: Campus Turnhout, Thomas More-hogeschool

Elhasbia Zayou

diensthoofd Studentenvoorzieningen, Thomas More-hogeschool

Delen

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Thomas More News

Hier gebeurt het. Met 42 bacheloropleidingen, 19 graduaten en meer dan 21.000 studenten in Antwerpen, Geel, Lier, Mechelen, Sint-Katelijne-Waver, Turnhout en Vorselaar is Thomas More de grootste hogeschool van Vlaanderen. Een warme, internationale en bruisende community met optimale leerkansen voor elk talent.

Hier creëren we impact. Met meer dan 250 gedreven onderzoekers in 9 expertisecentra staat Thomas More borg voor toonaangevend praktijkgericht onderzoek met directe resultaten.

Wij zijn een strategische partner voor tal van grote en kleine bedrijven, instellingen en organisaties in de brede regio en ver daarbuiten.

Thomas More maakt deel uit van de Associatie KU Leuven.

Neem contact op met

www.thomasmore.be